3 sierpnia 2013

Wywiad z Otaku-chan O.O

Witam! Nazywam się Kotomi Ai i jestem jedną ze stażystek. :)
Swój pierwszy wywiad tutaj miałam zaszczyt przeprowadzić z Otaku-chan z bloga "Bezkres Życia".
Bez zbędnego przedłużania zapraszam już wszystkich do czytania :)

KA: Witam Cię serdecznie! Pozwolisz, że zadam Ci kilka pytań, które następnie wykorzystam w wywiadzie. Mam nadzieję, że odpowiedź na nie będzie przyjemna i nie sprawi Ci żadnych problemów.  
Piszesz opowiadanie, w którym dziewczyna dołącza do Akatsuki. Jak wiadomo, blogów o takiej tematyce jest wiele i często powtarzają te same schematy. Czym kierowałaś się wybierając taki temat? Czy powodem było po prostu to, że lubisz tą organizację? Czy miałaś inny motyw?

Otaku-chan: Cóż… Motyw tego opowiadania zrodził się tak przez przypadek. Od jakiegoś roku zaczęłam czytać opowiadania na właśnie ten temat. Akatsuki z anime strasznie polubiłam… Bo jak można ich nie było lubić? Ale od rzeczy. Gdy naczytałam się już ze 100 blogów o tym temacie postanowiłam założyć własnego. Żeby spróbować swoich sił. Tak dla siebie. Oczywiście z góry założyłam ,że i tak nikt tego nie będzie czytać… Wiele tygodni główkowałam nad wszystkimi szczegółami. Widziałam dużo historii i różnych bohaterów lecz nie chciałam niczego zgapić… Aż pewnego nudnego dnia. O pewnej nudnej godzinie. Znalazłam książkę. Taką zwykłą. Z zamazanym tytułem i urwanymi niektórymi kartkami… I to ona dała mi natchnienie. W taki sposób zrodził się blog ,,Bezkres Życia”.

KA: Wróćmy do schematów. Zauważyłam, że fabuła jak do tej pory jest dosyć oryginalna. Czy masz jednak zamiar użyć jakichś typowych zachowań/sytuacji, czy planujesz jak najbardziej się od nich odciąć i w żadnym wypadku ich nie stosować?

Otaku-chan: Sądzę, że kilka schematów się pojawi. W końcu niektórzy fani Brzasku są do pewnych cech i zachowań przyzwyczajeni. Lecz oczywiście jak najwięcej postaram się włożyć historii z mojej głowy… Oj, a jest ich tam dużo. I to bardzo.

KA: W anime członkowie Akatsuki giną jeden po drugim. Jak na to zareagowałaś? Czy miało to jakiś wpływ na postrzeganie przez ciebie anime "Naruto"?

Otaku-chan: Gdy powoli zaczęli ginąć Akasie oczywiście załamałam się. Szczerze powiedziawszy byłam do nich przyzwyczajona i na pewno nieprzygotowana aby się z nimi pożegnać. Wtedy właśnie był taki moment kiedy zaczęłam nienawidzić całego ,,Naruto”. Nienawidziłam Konohy i wszystkich tych shinobi. Sądzę, że połowa osób czytających ten wywiad się oburzy. No, bo jak można nie lubić głównego bohatera i tak wspaniałej serii? Niestety najwyraźniej można. W tym okresie zaczęłam czytać jeszcze więcej opowiadań o Brzasku. No i wyszło na to, że mój "foch" na Kishimoto gdzieś zniknął…

KA: Czytając "Bezkres Życia", a także opis twojej osoby, można odnieś wrażenie, że główna bohaterka przypomina Ciebie. W oczy szczególnie rzuca się antypatia w stosunku do płci przeciwnej. Czy tak jest naprawdę? Czy kreując tę postać podarowałaś jej wile ze swojego charakteru? I jeśli tak, to w jak dużym stopniu?

Otaku-chan: Tworząc Namidę, chciałam aby przypominała mnie. Mnie z głębi serca. Nie jestem być może tak otwarta jak ona. Ale pewne cechy mamy takie same. Co do chłopaków… Tak nienawidzę ich. I to tak, że nie można sobie tego nawet wyobrazić. Gdy byłam młodsza nie miałam najlepszego ojca… Nie będę tu o tym pisać ,bo jeszcze ktoś pomyśli ,że piszę tu swoją biografię, a ten blog nie jest na to. Powiem tyle, że Namida tak jak ja ma nie najlepsze wspomnienia z mężczyznami.

KA: Momentami w historii jaką piszesz pojawiają się brutalne sceny oraz krew. Czy jesteś ich miłośniczką? Lubisz, kiedy występują w książkach, filmach itp.?

Otaku-chan: Niezupełnie jestem miłośniczką przemocy… Mimo wszystko lubię, gdy coś się dzieję. Gdy w opowiadaniu występuję krew, nadaje mu to charakter grozy. A ja od zawsze lubiłam straszne rzeczy.. :3

KA: Bardzo dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam!

3 komentarze:

 1. Ja także dziękuję za wywiad. :)
  Mam nadzieję,że nie wszyscy pomyśleli o mnie jak o jakimś emo. xD

  Pozdro~~~
  Otaku-chan

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaimponowałaś mi bardzo. Najlepiej przeprowadzony wywiad, nawet muszę przyznać, że lepiej ode mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! :D choć ja uważam zupełnie odwrotnie ^^

   Usuń

CREATED BY
MAYAKO
CREDIT: RENDER